top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Smakosz literatury

"Cień Kilimandżaro"Sergiusz Pinkwart, Agnieszka Żukowska
W jak daleką podróż trzeba się wybrać, żeby wreszcie odnaleźć samego siebie? Życie Tomasza i Ewy właśnie się rozpada. Ona, dziennikarka w kobiecym magazynie, ma romans z kolegą z pracy. On, lekarz w warszawskim szpitalu, wciąż wraca do przeszłości. Jeszcze przed ślubem, w trakcie stażu w Afryce, poznał kobietę, którą wbrew sobie pokochał i która urodziła jego dziecko. Gdy zmarła na malarię, Tomasz zabrał chłopca ze sobą. Kuba wychowuje się w Polsce, nie znając swoich korzeni. I choć Ewa darzy go miłością, wychowywanie syna nieznanej kobiety dopełnia czary goryczy. Małżeństwo nieuchronnie się kończy? Gnany rozpaczliwą tęsknotą za przeszłością Tomasz postanawia raz jeszcze wyruszyć do Afryki, by zdobyć Kilimandżaro i raz jeszcze zastanowić się nad własnym życiem. W towarzystwie syna wyruszy na wyprawę, która pomoże obydwu zrozumieć, kim naprawdę są. Niebawem na Czarny Ląd uda się również Ewa, która wciąż waha się pomiędzy namiętnością do obcego mężczyzny, a cichą miłością do męża. Dla każdego z nich wyprawa na szczyt Kilimandżaro okaże się zwycięstwem innego rodzaju?
"Mroczny labirynt" Krzysztof Petek
"Masz coś, Młodzik? – spytał barczysty mężczyzna stojący bliżej wyjścia. Jajco, czając się w prostokątnej wieży bramnej, widział tylko zarys jego postaci" – od tych słów zaczyna się Mroczny labirynt pierwsza powieść należąca do serii Porachunki z przygodą.
Kim jest Jajco? Dlaczego nieustannie stacza pojedynki ze złoczyńcami? W jaką kryminalną intrygę wplątał się tym razem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań młodzi wielbiciele mocnych wrażeń znajdą w Mrocznym labiryncie. Przeżyją emocjonujące przygody w towarzystwie odważnego Jajca i jego przyjaciół: ostrożnego Pucka, erudyty Pchełki, a także pięknej Marty. Ich przeciwnikami będą groźni przestępcy, a tłem wydarzeń – mazurskie jeziora i zamek w Szymbarku Warmińskim. Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości – oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą.
"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon
Cmentarz Zapomnianych Książek, miejsce ukryte w sercu Barcelony. Schowany w ciemnym kącie, przypominający zapomniane już stery zapisanych kartek, które z każdym dniem znikają w kurzu. Kierując się jedynie intuicją, każdy wtajemniczony wybiera spośród tysięcy innych, swoją książkę życia. Tą jedną - nieznaną. Jego zauroczenie i fascynacja książką pogłębia się coraz bardziej. Szuka nowych, coraz lepszych powieści autora, a to przeistacza się w niebezpieczną przygodę. Mały chłopiec poznaje tę tajemnicę i akcja powieści zaczyna toczyć się coraz szybciej. Pocztówka z Barcelony nabiera uroku. Autor opisuje świat z perspektywy dziecka pozbawionego matczynej miłości, co powoduje u chłopca fascynację wszystkim tym, co da się przeczytać.
Ta powieść jest niezwykła! Wokół świata tajemnic, ludzkich tragedii, niespełnionych miłości i zaczarowanych uliczek Barcelony - unosi się woń kartek z starych książek, które wszędzie szukają miłości do siebie.
"Galop 44" Monika Kowaleczko-Szumowska
Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.
 
 
 
 
"Trzy dni od teraz” Krzysztof Petek
Jajco ucieka z policyjnego aresztu, aby samemu odnaleźć Netkę i udowodnić, że jest niewinny. Ma na to niecałe trzy dni. Jednocześnie musi ukrywać się przed policją, która go poszukuje, a po ucieczce lista oskarżeń względem niego stale rośnie. Czy w takiej sytuacji Jajco będzie mógł zaufać swoim przyjaciołom?
Jak zakończy się ta przygoda? Z pomocą przyjdzie reporter Krzysztof razem ze swoimi "elektronicznymi cackami".
 
 
 
 
"Dziecko Noego" Eric Emmanuel Schmitt
Dziecko Noego kolejna cudowna książka autora "Oskara i Pani Róży". Opowiada o poświęceniu życia, miłości i równości wszystkich ludzi.
Fascynująca, dająca do myślenia opowieść o Josephie - żydowskim dziecku ukrywanym przed nazistami przez Ojca Ponsa.
 
 
 
 
 
 
"Kalejdoskop mocy - spełnij swoje marzenie" Magdalena Przybysz
Ta książka pomoże odkryć niezwykłą moc, która w tobie drzemie. Znajdziesz tu też szereg praktycznych ćwiczeń, które niczym szkiełka w kalejdoskopie odzwierciedlają kształty, które tworzysz. To dzięki nim przekonasz się, czy utworzony wzór podoba ci się, czy też chcesz w nim coś zmienić i jeszcze raz obrócić kalejdoskop. Twoja wewnętrzna moc już tam jest – w środku. Przyjrzyjmy się jej razem!
 
 
 
"Dziki szczaw" Agnieszka Gil
Upalny lipiec, maleńka wioska położona nad Pilicą, z dala od wielkich miast, w środku pachnących żywicą lasów. Piętnastoletnia Łucja wraz z matką przyjeżdża na wakacje. Tu spotyka Mirka, miejscowego chłopaka, który właśnie dostał się do technikum w pobliskim miasteczku. Słońce grzeje, serca zaczynają drżeć, ale trudno im się zbliżyć, nieraz nawet zwyczajnie porozumieć - wyraźnie widać różnicę między dziewczyną z miasta a chłopakiem ze wsi. Ona zachwyca się świnkami wietnamskimi w gospodarstwie agroturystycznym, dla niego świnia to świnia - nad czym się tu roztkliwiać? Ona nie może się nadziwić, że za kogoś wybierają rodzice - on boi się sprzeciwić ojcu. Mnożą się nieporozumienia i przeszkody. Wreszcie zjawia się "ten trzeci", Sławek... "Dziki szczaw" jest ciepły i pachnie lasem... To książka o chłopcu i dziewczynie, o pierwszym uczuciu, nieśmiałości, ambicjach rodziców i własnych marzeniach, o konkurencji i zazdrości. I o pszczołach.
"Samotne wyspy i storczyki" Anna Onichimowska
Samotne wyspy i storczyk to pierwsza część cyklu dla młodzieży opowiadającego o losach trójki przyjaciół - Maćka, Grubego i Ewy. Wsłuchując się w ich przygody dowiesz się jak radzą sobie wkraczając w dorosłe życie. Osiemnastoletniemu Maćkowi trudno jest samemu podejmować właściwe życiowe decyzje, musi jednak na coś się zdecydować. Zdaje zatem na Akademię Sztuk Pięknych, ale przede wszystkim próbuje oswoić się z nową sytuacją w domu. Jego rodzice rozstali się, a mama spodziewa się kolejnego dziecka. Czy spełni się jego wielkie marzenie i zostanie w przyszłości malarzem? Maciek jest zagubiony, ale na szczęście ma przyjaciół, którzy go wspierają. Jest też zakochany – po raz pierwszy w życiu…
"Niesamowite przygody Cymeona Maksymalnego" Edmund Niziurski
Cymeon Maksymalny, główny bohater tej powieści, na początku roku szkolnego wyznacza sobie plan - postanawia zmienić szkołę, nakręcić film, poprawić czas w biegu na 400 metrów, zdobyć pieniądze na wymarzoną kamerę, no i... Zrobić coś, aby piękna Giga zwróciła w końcu na niego uwagę. Czy uda mu się zrealizować te wszystkie zamierzenia?
 
 
 
 
 
 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_5.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla