top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Wycieczka do Wilna i Trok

W dniach 9-10 maja 2016r. odbyła się wycieczka do Wilna i Trok na Litwie. Uczestniczyły w niej klasy Id, IIa i IIIc. Zbiórka pod szkołą była o godzinie 4.45, a wyjazd o godzinie 5.00. W autokarze panowała przyjemna i zabawna atmosfera pomimo wczesnej godziny.

Do Wilna zajechaliśmy na godzinę 13.00 i od razu zaczęliśmy zwiedzać Cmentarz na Rossie, gdzie pochowanych jest wielu zasłużonych dla kultury i nauki Polaków, Litwinów i Białorusinów. Następnie dotarliśmy do kościoła św. Piotra i Pawła. Najbardziej zachwyciliśmy się jego pięknym wnętrzem, duża ilością rzeźb i różnymi ciekawymi sklepieniami. Odwiedziliśmy również Celę Konrada, w której toczyła się akcja jednej z najsłynniejszych scen w literaturze polskiej – III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Następnie spacerowaliśmy się po Starówce Wileńskiej, słynącej ze znajdującego się w kaplicy obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zanim opuściliśmy Wilno zdążyliśmy odwiedzić Katedrę Wileńską. Gdy już skończyliśmy zwiedzać Wilno pojechaliśmy do naszego hotelu w Trokach. Czekała tam na nas pyszna obiadokolacja. Wieczorem od godziny 20.00 do godziny 22.00 mieliśmy okazję na zabawę w Parku Wodnym w hotelu. Ta atrakcja wyraźnie nam się spodobała. Noc w hotelu minęła nam spokojnie i przyjemnie.

Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania wykwaterowaliśmy się z hotelu. Następnie zwiedzaliśmy Zamek w Trokach – jedyny w Europie zamek na wyspie. Komnaty tego Zamku bardzo nam się podobały. Następnie zjedliśmy obiad w karaimskiej restauracji, gdzie mogliśmy spróbować ich regionalnych dań. Po obiedzie udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w stronę Zambrowa. Droga powrotna minęła miło i szybko.

Pod szkołę zajechaliśmy około godziny 20.00. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale jednak szczęśliwi, że wycieczka się udała. Była to bardzo dobra okazja do zintegrowania się z innymi klasami.

 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_4.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla