top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
VII Konkurs Historyczny "Tadeusz Kościuszko – życie i działalność"

Co 2 lata w Miejskim Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbywa się konkurs historyczny pt. "Tadeusz Kościuszko – życie i działalność".

26 kwietnia 2016r. odbył się w etap szkolny konkursu. Uczestnicy mieli do rozwiązania test złożony z 50 pytań, związanych z biografią Patrona oraz z nazwami geograficznymi i obrazami poświęconymi Kościuszce i powstaniu 1794r. I miejsce zajął Michał Przerwa z kl. 3 f, II miejsce Jakub Załuska z klasy 3 f, a III miejsce – Piotr Tekliński z klasy 2 f. Zwycięscy zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego, który odbył się w Miejskim Gimnazjum 29 kwietnia.

Etap powiatowy konkursu przeprowadzony został w dwóch kategoriach: uczniów szkół podstawowych miasta i gimnazjów powiatu zambrowskiego. W kategorii szkół podstawowych w konkursie wzięło udział 9 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszego miasta (po 3 z każdej szkoły) oraz 12 uczniów gimnazjów – po 3 z Gimnazjum ZSO w Zambrowie, Miejskiego Gimnazjum nr 1, Gimnazjum w Szumowie i Gimnazjum w Kołakach Kościelnych. Uczniowie mieli do rozwiązania test złożony z 60 zadań.

Spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajął Patryk Korytkowski, II miejsce Albert Dybowski, a III Maciej Bączyk. Wszyscy są uczniami p. Ewy Grajewskie z SP nr 5. Zwycięzca poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania testu.

Spośród uczniów gimnazjów I miejsce zajęli: Natalia Soczyńska z Gimnazjum ZSO i Michał Przerwa z Miejskiego Gimnazjum nr 1. II miejsce zajął Piotr Tekliński, a III – Jakub Załuska (obaj z MG 1). Nauczycielem uczennicy z Gimnazjum ZSO jest p. Wiesława Iwanicka. Najlepsi w kategorii gimnazjów uzyskali po 58 punktów.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 6 maja w trakcie uroczystego apelu w MG 1, poświęconego postaci Patrona szkoły oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

D. Grabowski

 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_2.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla