top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Absolwenci WOSSP w Dęblinie w MG 1

25 listopada z uczniami klas II i III spotkali się absolwenci Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie – podporucznik pilot Bartosz Konopka - absolwent Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki z roku szkolnego 2006/2007 i jego małżonka podporucznik pilot Katarzyna Konopka. Droga do oficerskiej szkoły sił powietrznych Państwa Konopków była bardzo różna. Pani Katarzyna po ukończeniu gimnazjum, naukę kontynuowała w ogólnokształcącym liceum lotniczym w Dęblinie a Pan Bartosz po ukończeniu MG 1 a następnie I LO w Łomży również trafił do WOSSP w Dęblinie.

Spotkanie miało na celu promocję obu dęblińskich szkół lotniczych a dla pana Bartosza sentymentalny powrót do swojej byłej szkoły. Goście zapoznali uczniów z wymaganiami zdrowotnymi i sprawnościowymi jakie muszą spełnić kandydaci do liceum i szkoły oficerskiej. Wykorzystując prezentację multimedialną przedstawili przebieg swoich studiów, bariery i wymagania jakie każde z nich musiało pokonywać w czasie nauki. Przedstawione prezentacje multimedialne ilustrowały w sposób bardzo wymowny ćwiczenia i treningi sprawnościowe na różnych urządzeniach i trenażerach, pierwsze loty, skoki spadochronowe, ćwiczenia awaryjnego wodowania a także sprzęt lotniczy będący na wyposażeniu polskiej armii i na których uczyli się praktycznej sztuki pilotażu.

W szczególny sposób podkreślali wartość i znaczenie wiedzy i umiejętności które to wynieśli ze swoich gimnazjów, a Pan Bartosz szczególnie podkreślał swoje przygotowanie i sprawność fizyczną, które zawdzięczał systematycznym treningom w sekcji karate Mazowiecko – Podlaskiego Klubu Karate i swojemu trenerowi p. Arturowi Więzowskiemu oraz olbrzymie znaczenie okresu 3 – letniej nauki w Miejskim Gimnazjum nr 1 a szczególnie udział i sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Podkreślał swój wielki sentyment do szkoły, nauczycieli, wychowawcy, swoich koleżanek i kolegów z klasy i do Zambrowa, jako swojego rodzinnego miasta.

Szczególnym wrażeniem na uczniach zrobiła informacja, że Pani Katarzyna Konopka posiada uprawnienia do pilotowania śmigłowców będących na wyposażeniu polskiej armii, a Pan Bartosz Konopka będzie pilotował wojskowe samoloty transportowe i oboje, mimo że są małżeństwem, rozpoczną pracę i służbę wojskową w dwóch różnych jednostkach lotniczych, ale położonych w bliskim sąsiedztwie. Jak zgodnie stwierdzili uda się dzięki temu pogodzić życie osobiste ze służbą wojskową i kontynuacją realizacji swoich pasji lotniczych.

Dyrektor szkoły – p. R. Ogrodnik podziękował p. Katarzynie i Bartoszowi Konopka za poświęcony czas dla przyszłych absolwentów MG 1, za przedstawienie z ogromną pasją, bardzo interesujących materiałów o swoich dęblińskich szkołach i drogach realizacji swoich osobistych karier. Poinformował, że jeden z absolwentów MG 1 z ubiegłego roku szkolnego kontynuuje naukę w liceum lotniczym w Dęblinie. Dyrektor stwierdził, że spotkanie z Państwem Konopka zainaugurowało planowany, dla aktualnych uczniów szkoły w roku szkolnym 2015/2016 cały cykl spotkań z absolwentami Miejskiego Gimnazjum nr 1, którzy będą prezentowali swoje ścieżki edukacyjne, pasje, zainteresowania i kariery realizowane po ukończeniu gimnazjum.

 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_1.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla