top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

 • MG1 Zambrów
 • MG1 Zambrów
 • MG1 Zambrów
 • MG1 Zambrów
 • MG1 Zambrów
 • MG1 Zambrów
"Zambrów w latach II wojny światowej"

5 listopada 2015 r. w naszej szkole zorganizowany został finał IV Powiatowego Konkursu Historycznego "Zambrów w latach II wojny światowej". Na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie, odpowiedziało 8 szkół z terenu naszego miasta. Chęć udziału zgłosiły wszystkie zambrowskie szkoły podstawowe, dwa gimnazja: Miejskie Gimnazjum nr 1, Gimnazjum przy ZSO oraz szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości.

Uczniowie biorący udział w konkursie, musieli się zmierzyć z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu II wojny światowej, a przede wszystkim ze znajomości historii lokalnej, historii naszego miasta i jego mieszkańców w okresie trudnych lat II wojny. Uczestnicy finału wykazali się wysoką wiedzą historyczną, a o końcowych miejscach decydowały różnice zaledwie jednego, dwóch punktów. Wszystkim finalistom dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy zajętych miejsc.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  Szkoły podstawowe:
 • I miejsce - Bączyk Maciej - Szkoła Podstawowa nr 5
 • II miejsce - Korytkowski Patryk - Szkoła Podstawowa nr 5
 • III miejsce - Bielewicz Bartosz - Szkoła Podstawowa nr 3
  Gimnazja:
 • I miejsce – Przerwa Michał - Miejskie Gimnazjum nr 1
 • I miejsce – Tekliński Piotr - Miejskie Gimnazjum nr 1
 • II miejsce – Loba Filip - Miejskie Gimnazjum nr 1
 • III miejsce – Jastrzębska Emilia - Gimnazjum przy ZSO
  Szkoły ponadgimnazjalne:
 • I miejsce – Kuczałek Piotr - Zespół Szkół nr 1
 • II miejsce – Kamiński Robert - Zespół Szkół nr 1
 • III miejsce – Saniewska Natalia - Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości

W imieniu organizatorów konkursu składamy serdeczne podziękowania burmistrzowi miasta Zambrów, p. Kazimierzowi Dąbrowskiemu, za honorowy patronat nad konkursem oraz nagrody dla zwycięzców. Pragniemy również podziękować Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie, szczególnie p. Andrzejowi Zawistowskiemu – Dyrektorowi Biura Edukacji Publicznej, za wsparcie naszego konkursu w postaci nagród rzeczowych, które zostały wręczone uczestnikom.

Szczególne podziękowania składamy nauczycielom zambrowskich szkół, którzy przygotowali (SP nr 4), p. Andrzejowi Konopka (SP nr 3), p. Agnieszce Menteckiej (ZSO), p. Ewie Zaniewskiej (ZSA), p. Krzysztofowi Boruc (ZS nr 1). Dziękujemy.

 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_1.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla