top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Andrzejki

W naszej szkole jak co roku zorganizowaliśmy Andrzejki.

Tradycyjne Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie , a wróżby odprawiano tylko indywidualne, w odosobnieniu: w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien w wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

Jak co roku zorganizowano coś innego, w tym roku każdy uczeń miał założyć muchę, a w zamian byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i dodatkowo dostali punkty z zachowania. Oprócz tego w czasie przerwy sprzedawane były różne słodkości: różne ciasta, które przypadły do gustu chyba wszystkim.

Uważamy, że tegoroczny sposób spędzania Andrzejek spodobał się wszystkim. Teraz zostaje tylko czekać na spełnienie się wróżb.
 

Zdjęcie na dziś...

1.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla