top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Andrzejki

W naszej szkole jak co roku zorganizowaliśmy Andrzejki.

Tradycyjne Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie , a wróżby odprawiano tylko indywidualne, w odosobnieniu: w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien w wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

Jak co roku zorganizowano coś innego, w tym roku każdy uczeń miał założyć muchę, a w zamian byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i dodatkowo dostali punkty z zachowania. Oprócz tego w czasie przerwy sprzedawane były różne słodkości: różne ciasta, które przypadły do gustu chyba wszystkim.

Uważamy, że tegoroczny sposób spędzania Andrzejek spodobał się wszystkim. Teraz zostaje tylko czekać na spełnienie się wróżb.
 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_2.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla