top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Noc z książką

W miniony piątek, 18.10.2013r., w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie odbyła się "Noc z książką". W tym spotkaniu uczestniczyła klasa III D wraz z wychowawczynią p. Krystyną Pęską i p. Małgorzatą Ogonowską, która pracuje w naszej szkolnej bilbiotece. Pomysłodawcą tego projektu była wychowawczyni naszej klasy. Pani przedstawiła nam swoją propozycję, którą natychmiast postanowiliśmy zrealizować. Wspólnie wybraliśmy książkę Krystyny Siesickiej, pt. "Zapałka na zakręcie". Pani Ogonowska zdobyła dla nas odpowiednią ilość egzemplarzy utworu ¬oraz przygotowała wystawkę innych książek tej autorki.¬ Uczniowie naszej klasy, żeby umilić wieczór, postanowili samodzielnie przygotować różnego rodzaju słodkości.

Spotkanie zaczęło się o godzinie18.00, lecz ci uczniowie, którzy przynieśli ciasta, przyszli godzinę wcześniej, żeby wszystko przygotować. Kiedy zebrali się wszyscy uczestnicy spotkania, usiedliśmy do ławek i z uśmiechami na twarzy zaczęliśmy czytać książkę. Podczas pierwszej przerwy, która zaczęła się o 19:30, mogliśmy skosztować wypieków przyniesionych przez naszych kolegów i koleżanki. Nie tracąc czasu, po 20 minutach znowu przystąpiliśmy do czytania. Każdy z uczniów przeczytał przynajmniej mały fragment książki, a niektórzy bardzo chętnie czytali fragmenty dość obszerne. Lekturę skończyliśmy około godziny 23.30. Potem jeszcze chwila wspólnej zabawy, porządki i nocny powrót do domów.

Myślę, że większość kolegów i koleżanek podziela moje zdanie, że książka Siesickiej jest naprawdę ciekawa i godna polecenia. „Zapałka na zakręcie” to pierwsza publikacja tej autorki. Książka po raz pierwszy wydana w 1966 roku, a mimo to wciąż tak aktualna i żywa. W powieści tej urzeka poczucie humoru i bohaterowie, którzy są niezwykle prawdziwi i bardzo nam bliscy, bo mają podobne problemy – domowe, szkolne i te związane z pierwszą miłością... Mimo upływu czasu nie „zestarzał się„ nawet język utworu i czyta się go z przyjemnością.

Projekt miał na celu nie tylko zachęcenie nas, uczniów, do czytania książek, ale także miał pokazać nam, jak przyjemnie, a jednocześnie pożytecznie, można wspólnie spędzić czas. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować drugi podobny projekt. Na razie zachęcamy uczniów innych klas do spróbowania takiego eksperymentu. CZŁOWIEKI, CZYTAJCIE KSIĄŻKI!

Kinga Targońska kl. III D 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_2.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla