top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Wycieczka do Berlina

27 maja 2013 roku dwudziestu siedmiu uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycielek Krystyny Pęskiej i Małgorzaty Pawelec-Kacprzak, wyruszyło na wycieczkę do Poznania, Berlina i Biskupina.

Wszyscy stawili się na placu szkolnym o godzinie 3:30, natomiast wyjazd z Zambrowa nastąpił o godzinie 4:00. Droga do Poznania minęła w ekspresowym tempie, a na miejscu czekał przewodnik. Każdy z nas był pod ogromnym wrażeniem poznańskiego Starego Miasta, w obrębie którego mieszczą się jedne z najciekawszych zabytków stolicy Wielkopolski. Główną atrakcją był Ratusz wraz z charakterystycznym symbolem Poznania – trykającymi się koziołkami. Zwiedziliśmy również Farę Poznańską i Ostrów Tumski. Późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę do Boczowa, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg i pyszne posiłki.

Drugi dzień dostarczył nam jeszcze większych wrażeń. Cały dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Berlina. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi pozostałości Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, pałac Charlottenburg oraz siedzibę parlamentu niemieckiego - Reichstag. Ciekawym punktem programu było zwiedzenie siedziby Bundesratu (BR, Rada Federalna Niemiec). Jako konstytucyjne przedstawicielstwo krajów związkowych jest ona w Niemczech, obok Bundestagu, izbą parlamentu. Liczy 69 członków. Każdy z 16 krajów związkowych ma (zależnie od liczby mieszkańców) od trzech do sześciu głosów, które muszą być oddawane jednolicie. W sali obrad Bundesratu, słuchając przewodnika, zajęliśmy miejsca parlamentarzystów. Mogliśmy nawet wygłosić krótkie improwizowane przemówienie i sfotografować się w miejscu, z którego często przemawia kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Wizyta w siedzibie Bundesratu zakończyła się obiadem w pobliskiej restauracji, ufundowanym przez przedstawicieli tegoż urzędu. Znaleźliśmy też chwilę na zakup pamiątek w galerii handlowej. Zakupy były dobrą okazją do posłużenia się językiem obcym, angielskim lub niemieckim.

Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, gdzie zwiedziliśmy pierwszą osadę wybudowaną na ziemiach polskich. Stamtąd wyruszyliśmy w podróż powrotną do Zambrowa i na miejsce szczęśliwie dotarliśmy około godziny 22:00.

Nasza wspólna wyprawa była dla wszystkich uczestników wspaniałą przygodą. Będziemy ją długo i mile wspominać.

Joanna Kapica, kl. III E 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_2.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla