top
logo


                 

Linki

Biuletyn Informacji Publicznej MG1

Zapraszamy na Zambrowski Portal Internetowy

Zapraszamy na Stronę Zambrowską

Zapraszamy na stronę powiatu zambrowskiego

Zapraszamy na stronę województwa podlaskiego

  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
  • MG1 Zambrów
Niezwykły koncert dla uczniów MG 1

W ramach edukacji językowej i muzycznej, dzięki współpracy nawiązanej przez nauczyciela muzyki w MG 1 – p. Mariusza Prusińskiego i dyrekcji szkoły w dniu 11.04. uczniowie szkoły uczestniczyli w koncercie pt. "Witaj Polsko!" w wykonaniu zespołu muzycznego "SUPER 8" z Sankt Gallen (Szwajcaria).

Ośmiu wspaniałych muzyków, grających na akordeonie, gitarze, kontrabasie, instrumentach dętych i świetnym wokalistą dało porywający koncert wykonując zarówno znane i lubiane oraz mniej znane standardy muzyczne z różnych stylów muzyki we własnej aranżacji. Wszystkie utwory wykonywane były w języku angielskim lub niemieckim. W repertuarze znalazły się również utwory wywodzące się z regionu wschodniej Szwajcarii (rejon Jeziora Bodeńskiego i Alp Wschodnich).

Profesjonalizm podparty odrobiną aktorstwa i humoru bardzo szybko "porwał" młodzież gimnazjum do wspólnej zabawy, a nawet wspólne wykonywania refrenów znanych utworów. Było to niezapomniane show, którego finałem był znany polski hit biesiady pt. "Hej sokoły", wykonany oczywiście w języku polskim, w autorskiej aranżacji szwajcarskich muzyków. Okazało się, że zaprezentowany kunszt instrumentalny oraz wokalny nie tylko solisty ale i pozostałych muzyków, zrobił szczególne wrażenie na uczestnikach koncertu. Oczywiście nie obyło się bez kolejnych bisów. Po koncercie zainteresowani uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych w bezpośrednich rozmowach z muzykami zespołu.

Bardzo duże i pozytywne wrażenie na muzykach z zespołu, którzy po raz pierwszy wystąpili w Zambrowie, zrobili uczniowie gimnazjum wspaniale odbierający koncert i prezentowane utwory. Szczególnie podkreślali otwartość uczniów, umiejętności językowe i interpersonalne. Wielkie uznanie mieli dla technicznej i profesjonalnej realizacji koncertu, obsługi i przyjęcia w zambrowskim Centrum Kultury. Za naszym pośrednictwem dyrektor gimnazjum – p. Ryszard Ogrodnik, składa szczególne podziękowania p. Marcie Konopka i pracownikom MOK za pomoc w organizacji koncertu.

Zespół "SUPER 8" występował w składzie: Stefan Andres – saksofon altowy, Peter Knill – saksofon barytonowy, Rolf Lichtenstern – saksofon tenorowy, Ruedi Looser – kontrabas, Guido Schmid – gitara, Ernst Waespe – akordeon, Oliver Rohner – perkusja i Wolfgang Pfeifer – śpiew.
 

Zdjęcie na dziś...

wiosna_5.jpg

RODO

Rok szkolny 2018/19

Sukcesy uczniów

Dla nauczyciela


bottom

© Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie 2011                            Powered by Joomla